Katedra Architektury Krajobrazu SGGW

Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy na najlepsze prace magisterskie

Wręczono nagrody w czwartej edycji konkursu prezydenta m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy na najlepsze prace magisterskie i doktorskie związane z tematyką rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy.

Wśród wyróżnionych „Nagrodą Prezydenta” autorów prac jest absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu (specjalizacja Projektowanie Krajobrazu).

Konkurs, który do zeszłego roku nazywał się „Dyplomy dla Warszawy”, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Jest to wyróżnienie najciekawszych projektów dotyczących Warszawy, prac podejmujących i rozwiązujących problemy trapiące miasto. Uroczysta gala, w której wziął udział m.in. rektor SGGW prof. dr hab. W. Bielawski, odbyła się 22 października w Muzeum Woli.

W kategorii prac magisterskich wyróżnienie otrzymała Agnieszka Przeciszowska (Załuska) za pracę „Wpływ budżetu partycypacyjnego na przestrzeń publiczną Warszawy” napisaną pod kierunkiem dr inż. Joanny Dudek-Klimiuk z Katedry Architektury Krajobrazu.

Plansza 1 / Plansza 2 / Podsumowanie i wnioski z pracy

Eliminacje okręgowe OWiUR, Blok Architektura Krajobrazu

W dniu 12.04.2019 r. w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w tym w Bloku Architektura Krajobrazu. W eliminacjach wzięło udział 14 uczestników z 12 szkół z okręgu mazowieckiego kształcących techników architektury krajobrazu, którzy zmierzyli się z testem (60 pytań) oraz z trzema zadaniami praktycznymi. Laureatami eliminacji okręgowych zostali:
1.    Wojciech Pietruszewski z ZSR Łódź
2.    Magdalena Kawecka z ZSR-T Zwoleń
3.    Jakub Lewandowski z CKZiU Warszawa

Czytaj więcej: Eliminacje okręgowe OWiUR, Blok Architektura Krajobrazu

Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

W dniu 26 marca w Katedrze Architektury Krajobrazu (WOBiAK) odbyła się prezentacja i dyskusja pt. „Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ”, poprowadzone przez mgr. inż. arch. kraj. Natalię Budnik z zespołu projektowego duńskiej firmy architektury krajobrazu SLA https://www.sla.dk/en/
 
Inicjatorem wydarzenia była Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, a współorganizatorami były Oddział Warszawski SARP, Sekcja Architektury Krajobrazu Oddziału Warszawskiego SARP oraz Katedra Architektury Krajobrazu WOBiAK SGGW w Warszawie.

Konkurs studencki

Projekt zagospodarowania terenu Szkoły Podstawowej nr 12 w Warszawie wraz z sąsiadującym skwerem” – konkurs studencki i wystawa najlepszych prac

W ramach współpracy Katedry Architektury Krajobrazu WOBiAK SGGW w Warszawie ze Szkołą Podstawową nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie studenci kierunku architektura krajobrazu uczestniczyli w konkursie projektowym dotyczącym modernizacji terenu szkoły w powiązaniu z sąsiadującym skwerem.

Czytaj więcej: Konkurs studencki