Katedra Architektury Krajobrazu SGGW

Wernisarz wystawy MGR-AK-2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż dziesiątej  wystawy MGR-AK-2018  będącej
przeglądem najlepszych prac magisterskich wykonanych na kierunku
Architektura Krajobrazu w roku akademickim 2017/2018.

Wernisaż odbędzie się 30 maja 2019 w czwartek o godz. 15.00 w Laboratorium,
Centrum Wodne SGGW,  przy ul. Jana Ciszewskiego 6.

Wystawa potrwa do 28 czerwca 2019 roku.

kurator wystawy
dr inż. arch. kraj. Agnieszka Gawłowska
Katedra Architektury Krajobrazu

Eliminacje okręgowe OWiUR, Blok Architektura Krajobrazu

W dniu 12.04.2019 r. w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w tym w Bloku Architektura Krajobrazu. W eliminacjach wzięło udział 14 uczestników z 12 szkół z okręgu mazowieckiego kształcących techników architektury krajobrazu, którzy zmierzyli się z testem (60 pytań) oraz z trzema zadaniami praktycznymi. Laureatami eliminacji okręgowych zostali:
1.    Wojciech Pietruszewski z ZSR Łódź
2.    Magdalena Kawecka z ZSR-T Zwoleń
3.    Jakub Lewandowski z CKZiU Warszawa

Czytaj więcej: Eliminacje okręgowe OWiUR, Blok Architektura Krajobrazu

Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

W dniu 26 marca w Katedrze Architektury Krajobrazu (WOBiAK) odbyła się prezentacja i dyskusja pt. „Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ”, poprowadzone przez mgr. inż. arch. kraj. Natalię Budnik z zespołu projektowego duńskiej firmy architektury krajobrazu SLA https://www.sla.dk/en/
 
Inicjatorem wydarzenia była Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, a współorganizatorami były Oddział Warszawski SARP, Sekcja Architektury Krajobrazu Oddziału Warszawskiego SARP oraz Katedra Architektury Krajobrazu WOBiAK SGGW w Warszawie.

Konkurs studencki

Projekt zagospodarowania terenu Szkoły Podstawowej nr 12 w Warszawie wraz z sąsiadującym skwerem” – konkurs studencki i wystawa najlepszych prac

W ramach współpracy Katedry Architektury Krajobrazu WOBiAK SGGW w Warszawie ze Szkołą Podstawową nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie studenci kierunku architektura krajobrazu uczestniczyli w konkursie projektowym dotyczącym modernizacji terenu szkoły w powiązaniu z sąsiadującym skwerem.

Czytaj więcej: Konkurs studencki